Często zadawane pytania

Czym słodzone są Wasze ciasta?


W tortach wegańskich używamy daktyli, w tortach z jajkami erytrolu, natomiast większość ciast słodzona jest daktylami i/lub erytrolem. Najlepiej zajrzeć do naszej oferty, gdzie znajdują się składy wszystkich naszych ciast.
Które ciasta są bez glutenu, bez cukru i bez nabiału?


Wszystkie nasze wypieki są bezglutenowe, bezcukrowe oraz bez nabiału. Jedynym wyjątkiem jest cukier kokosowy, którego używamy sporadycznie, na przykład w wegańskich makaronikach. Jednak w takim przypadku zawsze informujemy o obecności cukru.
Czy Wasze ciasta są odpowiednie dla osób z celiakią?


Niestety nie wszystkie półprodukty, jakich używamy, mają certyfikat z przekreślonym kłosem. Niektóre po prostu nie są dostępne w takiej wersji. Oczywiście nie używamy produktów, których producent ostrzega, że mogą one zawierać gluten nawet w śladowych ilościach, jednak nie możemy zapewnić, że są one w 100% niezanieczyszczone.
Czy w swojej ofercie macie ciasta keto?


Tak, niektóre z naszych ciast są odpowiednie dla osób na diecie ketogenicznej, na przykład ciastko milionera, ciastko bounty lub torcik rafaello w wersji z jajkami. O więcej szczegółów najlepiej pytać obsługę w naszej kawiarni.
Czy Wasze ciasta mogą jeść cukrzycy?


W naszej ofercie znajdą się oczywiście ciasta odpowiednie dla cukrzyków. Są to na przykład ciastko milionera, ciastko bounty oraz torcik rafaello w wersji z jajkami - wszystkie o bardzo niskiej zawartości węglowodanów. Dodatkową opcją mogą być także torty w wersji na jajkach, których indeks glikemiczny jest stosunkowo niski. W przypadku zamówień tortów lub ciast, możemy dostosować zamówienie do potrzeb klienta, na przykład własnie pod kątem cukrzycy.
Jeśli wszystko jest bezglutenowe to jakiej mąki używacie?


Używamy mieszanki mąki kukurydzianej, ziemniaczanej oraz kasztanowej. Czasem używamy także mąki migdałowej lub kokosowej.
Czym różni się dekoracja standardowa od dekoracji premium?


Torty standardowo dekorowane są kremem, owocami oraz bakaliami - przykładowe realizacje można zobaczyć w naszej galerii. Dekoracje premium można zobaczyć tutaj; często są to postacie z bajek, dodatek kwiatów, makaroników czy pralin, lub indywidualne pomysły przesyłane nam przez klientów. Dekoracje premium wyceniane są indywidualnie.
Z jak dużym wyprzedzeniem najlepiej jest złożyć zamówienie?


Czas odpowiedzi na maile z zamówieniami to średnio 2 dni robocze, dlatego prosimy o cierpliwość oraz w miarę możliwości składanie zamówień z wyprzedzeniem. Im bardziej niestandardowa ma być dekoracja, tym wcześniej trzeba złożyć zamówienie.

KAWIARNIA

ul. Hoża 54

00-681 Warszawa

tel. 796 388 277

GODZINY OTWARCIA

pon - czw:  10:00 - 19:00
​​pt - nd:  10:00 - 20:00

  • Facebook
  • Instagram

INFORMACJE

© 2020 by Słodki Bez. Proudly created with Wix.com